Ünlü Mimarlar - Zaha Hadid'in Hayatı ve Eseri

Ünlü Mimarlar – Zaha Hadid’in Hayatı ve Eseri

Ünlü mimarlar: Zaha Hadid'in resimlerinde yaratılış süreci

31.10.2016 tarihinde Zaha Hadid 66 yaşındaydı. Ne yazık ki, ünlü mimar bizi çok erken terk etti. Yaptığı çalışmalarla, daha uzun bir süre ve aynı zamanda gelecek nesiller arasında da bizimle kalır.

Doğum günü vesilesiyle, Archidaily, Zaha Hadid'in yaratıcı sürecinin resimlerine ve çizimlerine nasıl yansıdığına dair harika bir makale yayınladı. Gecikme rağmen, bu harika malzemeyi tanıtmak istiyoruz.

Zaha Hadid'in dehasıyla olağanüstü formlar ve fütüristik kavramlar gerçekleştirildi.

zaha büyük bir mimar vardı

Zaha Hadid, özgün ve avangard mimari kavramlar peşinde koşmasıyla uluslararası bir üne kavuşmuştur. Bunlarda modern yaşam tarzını yansıtabilirdi. Çalışmaları, yine akıcı, esnek ve etkileyici ressamlık eserleri ile yeniden çizilen birçok topoğrafik çalışmaya dayanmaktadır.

Modern yaşamın dinamiklerini ve Zaha Hadid'in çalışmalarını aktarmayı başarırlar.

Yaratıcı mimar kendini iddialı hedefler koydu ve büyük başarılar elde etti

ünlü mimar zaha hadid
1

Bu ünlü mimarların anısına, resimlerinin bir seçimini yaptık. Bunlar aracılığıyla yaratıcı süreçlerinin daha net bir resmini elde edersiniz. Ayrıca önemli sanat tarihi önemi vardır. Bu muhtemelen zamanla artacaktır ve pek çok eleştirmene ve ilgili taraflara 20. ve 21. yüzyıl mimarisinin arkasındaki felsefeyi daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır.

Ünlü mimarlar - soyutlama egzersizleri

ünlü mimarlar ve mimari harikaları

Ünlü mimarın fantezisi hiçbir sınır tanımadı

zaha hadid hayret resimleriZaha Hadid'in imgeleri, üç boyutu da etkileyen soyutlama ve mimari çalışmalardır. Sanatsal yaklaşımı yenilikçi bir dünya görüşünü temsil ediyor: Tasarımın fiziksel sınırlamaları sorgulanıyor ve çalışmasının yaratıcı temelleri ortaya çıkıyor.

Ünlü Arhitekten - Zaha Hadid'in Erken Esinlenmeleri

Daha önceki kariyerinde Zaha Hadid, sanatçı Kasimir Malevich tarafından büyük ölçüde etkilendi. Mimari araştırmalarda renkleri bir araç olarak kullanmalarını istedi. 80'li yıllarda Zara Hadid ilk projelerini gerçekleştirdi. Onlar zaten "mimari tasarım" konusunu teorik bir şekilde inceleyen çok verimli yıllara dayanıyorlardı.

Bu on yılda ortaya çıkan ressam mimarlık çalışmalarından bazıları daha sonra büyük inşaat projelerinin bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Kentsel peyzaj çalışmaları

Zaha Hadid'in ilk tabloları kentsel kent araştırmaları alanında denemeler. Bunlar, farklı şehirler içinde ve arasında geniş bağlantılar için daha geniş planları açıkladı.

Bu dönemden ünlü bir örnek "Peak" tablosudur. İçinde, ünlü mimar Hong Kong'un yanındaki büyük bir şehrin kaçışını ve kurtuluşunu sunan yapay bir dağ çiziyor.

"The Peak", yeşil alanların korunmasına ve korunmasına yönelik sosyal bağlılığımızı hatırlatıyor

ünlü mimarın en ünlü resimlerinden biri

“Dünyada (89 derece)” Hadid, yeni teknolojilerin çeşitli olanaklarını ve mimari tasarım üzerindeki etkilerini araştırıyor. İş, dünyanın uydu görüntüsünü kuvvetle hatırlatan soyut bir kompozisyon. Bakış açısı, yalnızca güçlü açılardan geldi ve bu da güçlü bir ivme kazandı. Düzen, geniş, kemerli bir ufuk tarafından çaprazlanır. Onun hareketi, çağdaş yaşam tarzındaki sürekli değişimleri yansıtmak içindir.

Ünlü Mimarlar - "Dünya (89 derece)"

dünya farklı bir açıdan

Bu grafik çalışmalar aynı zamanda mevcut kentsel manzaraların yeni bir kazanımıdır. Bu aynı zamanda "Büyük Binalar Trafalgar Meydanı" çalışmasında da geçerlidir.

Burada özellikle iki önemli yenilikçi fikir var. Bir yandan, kamuya açık sokak toplantıları geleneğinin yeniden canlandırılması için halka açık bir podyum düzenlenmiştir. Binada ayrıca, yükseklikten pek çok kentsel simgesine karşılık gelen halka açık teraslara sahip binalar bulunmaktadır.

Zaha Hadid'in orijinal fikirleri bize büyük şehirlerin kentsel kavramını farklı bir perspektiften keşfetme fırsatı veriyor.

trafalgar meydanının inşası

Batı Berlin’in genişlemesi için rekabet

Zaha Hadid de Batı Berlin'in genişlemesi için bir yarışmada yer aldı. Projesine "Victoria City Aerial" adı verildi ve farklı düzeylerde düzenlenen bir kentsel bağlam hakkında. Bu yüzden mimar bu alanda birkaç dükkan ve kültür alanını temsil etmek istedi.

Batı Berlin için modern ve yenilikçi bir proje, Almanya'nın başkenti olan Kurfürstendamm'daki en popüler alışveriş caddesini içeriyordu.

batı berlin'i yeniden canlandırın ve yeniden inşa edin

Geleneksel olmayan formlar ve sıra dışı tasarım Hadid'in projeleri altında

Berlin'de kurtfuerstendamm projesi

Başka bir projede, Hamburg'daki Hafenstrasse'yi genişletme fikrini çizdi. Dikey ev hiyerarşisi ile karakterize edilen bir şehir alanına yer açmaktı. Onun grafik denemeleri, Elbe'ye götüren teraslı bir dizi sürekli yapı sunuyor.

Zaha Hadid tamamen yeni bir mimari tarzı geliştirdi

hamburg liman projesi nehre bağlantı olarak hizmet vermektedir

Ayrıca Zaha Hadid, Rus avant-garde New York'taki Guggenheim Müzesi'nin Büyük Ütopyası sergisi için bir dizi ressamlık denemesi hazırladı. Üçüncü Komünist Enternasyonal (1919-1920) için oluşturulan, Tatlin Kulesi'nin Vladimir Tatlin anıtının bir yorumunu gerçekleştirdi.

Formlar birbirine karışır ve izleyicide ezici bir his yaratır

ünlü mimar hamburg'un resmi

Ayrıca, Kasimir Malevich ve diğerleri gibi Rus ressamların yeniden yaratmalarını deneyimledi. Öğrenim günlerinden çalışmalarının son yıllarına kadar, Zara Hadid resim çalışmalarını bir mimar olarak hazırlıyor. Denemeyi asla bırakmamamız gerektiğini gösterdi. Tüm hayatını boyamış ve birçok sergiye katılmış olmasına rağmen, ressam olarak çağrılmayı reddetmiştir. Her zaman yaptığı gibi, bu çalışmaların bir mimar olarak araştırma ve planlama süreçlerinin sadece bir kısmını oluşturduğunu vurgulamıştır.

Ünlü Mimarlar - Zaha Hadid sıradan sınırların ötesine geçer

Vitra yangın istasyonu konsepti

Onların eşsiz görüntüleri yeni nefes kesen mimari tarzlar için temel oluşturdu

projeler hayata çağrıldı

Soyut fikirler halihazırda şekil ve şekil alıyor - Bakü, Azerbaycan Heydar Aliyev Kültür Merkezi

Bakü'de bina empoze

Bina zarif şekilleri ile şaşıracak, zarif olacakben ve zarif su dalgaları

zaha hadid ve onun mimari şaheserleri

zaha hadid ve yenilikçi mimari fikirleri bakü

içinde Azerbaycan kültür merkezi

Pekin'de mimarın hala mükemmel bir başyapıtını buluyoruz.

pekin merkezi hayret

çin'de inanılmaz şekiller ve rakamlar

Nefes kesen esnek formlar birbirinin üzerinden geçiyor

Ünlü Mimarlar - Leipzig'deki BMW Merkez Binası

Leipzig'de bmw merkezi

Hong Kong'daki bu kulede, katlar birbirine bulaşmış gibi görünüyor

zaha hadid ve tanınmış projeleri

hong kong ve orada harika mucize kulesi

turistleri çeken muhteşem bir mimari

Ünlü Mimarlar - Şanghay'da, Zaha Hadid tarafından başka bir proje gerçekleştirildi

Gökyüzü SOHO

Shanhai Sky Soho

bina sokaklarda yaşar

iddialı ama imkansız bir proje

Dongdaemun Tasarım Plaza Seul, Güney Kore

  Seul ve heybetli bina

Yeni dünyanın mimarisini merak ediyorum

seul'de zaha hadid mimarisi

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 − = 31

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map