Bir kreş kurun - pratik ipuçları ve püf noktaları

Bir kreş kurun – pratik ipuçları ve püf noktaları

kreş dekor taze renkler desen bebek karyolası

Kreş en akıllı nasıl yapılır

Bir kreş kurulacaksa, sadece görsel yönler bir rol oynar. Sağlık ve güvenlik konuları, genç için ideal yaşam alanını yaratmak için de temeldir. Güvenli ve sağlıklı bir iç mekan seçmek ve pratik çözümler ve öneriler eklemek için ipuçları verdik.

Sağlıklı Yaşam Mobilyaları - Satın aldığınıza dikkat edin

Kirletici maddelerle düşük materyallerden kaçınmak, sınırsız seçim nedeniyle çok kolay değildir. Mobilyalarda boyalar, renkler, yapıştırıcılar veya diğer bileşenler olsun - hafif ve uçucu olmayan toksinler maalesef birçok yerde pusuya düşüyor. Bazı düzenlemelere rağmen, yasaların izin verdiği azami sınırlar bile, alerjiler veya respiratuar şikayetler gibi sağlık sonuçlarına neden olmak için yeterlidir. Çocukları toksinlerden korumak için mobilya alırken kullanılan malzemelere dikkat etmek önemlidir. Çeşitli sertifikalar ve eko etiketler, olabildiğince sağlıklı ürünler bulmaya yardımcı olabilir.

kreş dekorasyon bebek odası ışık mobilya örme kumaşlar
Özellikle anlamlı ve güvenilir olan etikettir "Mavi melek". Eko-etiket, sadece halojenli organik maddeler, çözücüler veya plastikleştiriciler içermeyen mobilyalara verilir. Daha az faydası yok ki ÖkoControl karakterler Ahşap mobilya alanında. "Yüzeyler doğal olarak sırlar, doğal reçine yağları ve mumlar ile işlenir. Açık gözenekli yüzey, iç ortama olumlu katkıda bulunabilir, "http://www.oekocontrol.com/ adresindeki kalite mührü için web sitesine referans. Genel olarak kreş mobilyalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. masif ahşap. Burada kullanılan kirleticilerin şansı kontrplak veya diğer yapıştırılmış ürünlerinkinden daha düşüktür. Çocuk mobilyalarının tahtasının ara sıra olduğu aralığın bulunduğu http://www.kinderwagen.com/ adresindeki mağazada online olarak yerel mobilya mağazalarına ek olarak masif ahşaptan yapılmış çocuk odası mobilyaları da mevcuttur. Ürün seçimi kategorilere göre iyi sıralandığından, hızlı bir şekilde yolunuzu bulacaksınız. Kayın, kiraz, ceviz ve çam ek olarak masif ahşap arasında çok popüler. Kayın özellikle sağlamdır çünkü parke yüksek yoğunluklu.

kreş dekorasyon bebek odası ahşap gün ışığı

Güvenlik - A&Ey

1

Çocuk odasında, ister mobilya ister oyuncak olsun, tüm bileşenler maksimum güvenliği garanti etmelidir. TÜV gibi test markalarındaki ekipmana dikkat ediniz.Test güvenliği"" GS "referansına sahip makalelerde açıkça tanınması gereken bilinen sembol. GS sertifikalı ürünler Ürün Güvenliği Yasası'nın gerekliliklerine göre incelenmiştir. Keskin kenarlar veya köşeler kreşte tabu olmalıdır. Mevcut mobilyalardan dolayı bunlar önlenemezse, örneğin köşe koruması geri düşer. ayrıca prizler Çocuk güvenli hale getirilmelidir. İşte beş güvenlik ipucu daha:

  • Çekmeceler ve dolap kapakları uygun kilitlerle sabitlenebilir. Bu, çocukların parmaklarını kıstırmalarını ve incitmelerini önler.
  • Düşmeleri önlemek için Halı Kaymaz Onlar sadece halı altına doğrudan yerleştirilip yerleştirilmişlerdir. Halıların kayması artık mümkün değil.
  • Daha yüksek katlı bir dairede yaşıyor musunuz pencere kilitleri Çocuklar bağımsız olarak ve fark edilmeden pencereleri açamazlar.

kreş dekorasyon bebek odası pembe tekstil yumuşak mobilyaEsnek mobilyalarla tasarruf edin

Çocuk odası mobilyalarının masraflarını sınırlamak için, çocukla birlikte büyüyen esnek mobilyalar tavsiye edilir. Hem yatak hem de masa ve sandalyeler ayarlanabilir yüzeylerde mevcuttur. Bu, kreşin her yıl yeniden donatılması ve çocukların her zaman bir tane olması avantajına sahiptir. geri-dostu ekipman yarar.

Renkleri doğru kullan

Çocuklar için bir karşılama ortamı yaratmak için, renkler eksik olmamalıdır. Beyaz ve siyah bir odada çocuklarda sıkıcı ve karanlık görünüyor. Asla küçümseme Renklerin etkisi ve onları akıllıca kullanın. Genel olarak, her rengin ruh hali üzerinde bireysel bir etkisi olduğunu bilmelisiniz. Örneğin yeşil, dengeleyici, sakinleştirici ve uyumlu bir etkiye sahip olmasına rağmen, sarı iyi bir ruh hali ve mutlu bir atmosfer sağlar. Turuncu iletişim ve iştahı uyarır. Mavi huzur, rahatlama ve uyum sembolize eder. Kırmızı, odaların canlı görünmesini sağlayan uyarıcı bir renktir.

çocuk odası kurmak güvenlik bebek karyolası

Çocuklar yeterince büyükse, onları renk seçeneğine eklemelisiniz. Birçok çocuk iç tasarıma entegre edilebilecek favori renklere sahiptir. Özellikle etkili olan duvardaki renkler avantajlıdır. Güzel duvar renkleri Çocuk odaları etkileyici bir şekilde sahnelenebilir. Renk tasarımında oda büyüklüğünü not etmek önemlidir. Küçük odalar, geniş bir alana uygulanan güçlü renklerle bile sıkışık görünebilir. Eğer alan sıkıysa ve hala güçlü renkler kullanılıyorsa, duvar boyaları sadece bele kadar uzanmalı veya bir duvarla sınırlı olmalıdır. İstenilen renkleri duvar boyası olarak değil, halı, çarşaf, perde ve çiçek saksıları gibi aksesuarların yardımıyla elde etmek bir alternatif olacaktır.

çocuk odası kurmak oyuncak depolama

Ayrı bir makalede daha fazla mobilya fikirleri ve tasarım stratejileri hazırladık.

Daha fazla barış için sipariş verin

Kaotik bir fidanlık, çocuklar üzerinde kalıcı bir olumsuz etkiye sahip olabilir. Dağınıklık, çocuklara zarar veren ajitasyona neden olur. İdeal olarak, çocuklar erken yaşlardan düzenli ve düzenli bir şekilde düzenli olarak toplanmayı öğrenirler. Ancak bu sadece yeterli sınıflandırma sistemi mevcutsa işe yarar. İşte bazı öneriler:

  • konteyner: Çocuk odalarında oyuncak sıralamak için uygun çeşitli kaplar bulunmalıdır. Şeffaf modeller özellikle pratiktir, çünkü çocuklar hemen içeride ne olduğunu görebilir ve bu nedenle bir şeyler bulmak için tüm kutuları açmak zorunda kalmazlar. Sipariş sistemlerini yerleştirirken, her zaman çocukların her şeye kolayca ulaşabildiğinden emin olun.
  • etiket: Böylece bir arama bile gelmiyor, kutular veya kutular gibi sipariş sistemleri her zaman etiketlenmelidir. Eğer yavru henüz okuyamazsa, içeriğin resimsel sunumunu kullanın. Bir kutu Lego tuğlaları içeriyor mu? Bir Lego Taşı yazdırın ve resmi kapsayıcıya takın.
  • gübresini temizlemek: Eğer çocuklar oyuncakların kütlesi ile boğulmuşsa, oyun biraz eğlencelidir. Seçimi sınırlamak için düzenli olarak Smash. Çocuk eşyalarına katılmak istemiyor mu? İşlerin fakir çocuklara bağışlandığını ve bununla iyi olabileceğini açıklayın. Çoğu çocuk için, bu argüman yardımseverliği tetikler.

Düzenli bir odanın temellerini öğretmek için çocukla buluşmaya çalışın. Çocuğunuz daha iyi hissedecek ve siparişin faydalarını takdir edecektir.

Bir kreş kurmak mantıklı

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map